Zdajemy sobie sprawę, jak uciążliwe mogą być zapachy w samochodzie. Proponujemy najskuteczniejszą metodę pozbycia się przykrej woni z auta, jaką jest proces ozonowania samochodu. Nieprzyjemne zapachy występujące w samochodach są najczęściej spowodowane paleniem papierosów, jedzeniem, przewożeniem zwierząt lub związane z przewożonym bagażem czy zakupami, a także wyciekami oleju czy paliwa. Pierwszym krokiem w usuwaniu zapachów powinno być zlikwidowanie jego źródła oraz pozostałości po nim w detailingu wnętrza pojazdu. Proces ten składa się z odkurzania, prania tapicerki samochodowej, pielęgnacji i konserwacji wszystkich elementów wnętrza pojazdu.

Jak przebiega i jakie efekty daje ozonowanie auta?

Po przeprowadzeniu detailingu w pojeździe montowany jest generator ozonu. Ozon jest niestabilną, trójatomową odmianą tlenu, która powstaje w wyniku wyładowań elektrycznych. W naturze dzieje się tak podczas burzy, kiedy wyładowania atmosferyczne przekształcają zawarty w powietrzu dwuatomowy tlen w ozon. W tej postaci tlen podczas procesu ozonowania bardzo dobrze wchodzi w reakcję chemiczną utleniania z zanieczyszczeniami napotkanymi w powietrzu. W ten sposób cząsteczki ozonu neutralizują unoszące się w powietrzu cząsteczki niepożądanych substancji na przykład dymu papierosowego, chemikaliów, wirusów, bakterii, grzybów czy alergenów.

Jak długo trwa efekt ozonowania?

Czas trwania usługi ozonowania wynosi do 1 godziny (nie obejmuje prac związanych z detailingiem wnętrza pojazdu). Bezpośrednio po ozonowaniu w samochodzie unosi się charakterystyczny zapach, jednak po pewnym czasie samoistnie zniknie. Najlepiej w drodze z serwisu mieć otwarte okna lub też zostawić opuszczane szyby w aucie już pozostawionym w garażu. Chociaż ozon jest nietrwały i bardzo szybko się rozkłada, efekt osiągany za pomocą techniki ozonowania jest znacznie trwalszy niż po zastosowaniu odświeżaczy powietrza. W niektórych przypadkach dla uzyskania lepszego efektu ozonowanie przeprowadza się kilkukrotnie. Sugerujemy, aby ozonowanie przeprowadzać przynajmniej raz w roku, co znacznie poprawi zdrowie, samopoczucie i komfort jazdy. Proces ozonowania można także wykonywać częściej szczególnie w okresie wiosennym i jesienią, kiedy jesteśmy bardziej narażeni na działanie alergenów, wirusów i bakterii.

Dlaczego warto regularnie ozonować powietrze w samochodzie?

Ozonowanie to przede wszystkim skuteczna metoda dezynfekcji powietrza, dlatego też ten proces wykorzystuje się między innymi do dezynfekcji karetek pogotowia oraz pomieszczeń mieszkalnych po powodzi. Ozonowanie usuwa z powietrza w aucie szkodliwe zanieczyszczenia biologiczne i chemiczne takie jak związki organiczne w postaci gazów, cząstki nieorganiczne, cząstki biologiczne – pleśnie, grzyby. Dłuższy kontakt z wymienionymi zanieczyszczeniami powietrza powoduje bóle i zawroty głowy, senność, podrażnienie oczu, dróg oddechowych i gardła oraz skóry. Mogą one również wywoływać katar, alergie, duszność i zmęczenie. Badania nad źródłami narażenia użytkowników pojazdów na lotne związki organiczne wykazały, że w powietrzu we wnętrzach znajduje się średnio 200 różnych zanieczyszczeń. Ozonowanie pozwala wyeliminować ich znaczną część.

800 800 505
800 800 505
ZNAJDŹ WARSZTAT
ZNAJDŹ WARSZTAT
WYŚLIJ ZAPYTANIE
WYŚLIJ ZAPYTANIE

POZOSTAŁE USŁUGI

Pranie i czyszczenie tapicerki samochodowej
Pranie i czyszczenie tapicerki samochodowej
Czyszczenie i konserwacja tapicerki skórzanej
Czyszczenie i konserwacja tapicerki skórzanej
Mycie komory silnika
Mycie komory silnika
sieć salonów   zgłoś szkolenie